Péče o psa v zimním období

Péče o psa v zimním období


Petlando

Rozdíl mezi letními a zimními teplotami může být 20–25 ° C a nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor. V zimě nosíme teplejší oblečení, zapneme si topení, dáme na postel zimní peřinu ... ale uděláme dost změn, abychom našim psům pomohli zvládnout mokré a studené zimy? Zde je několik tipů, které pomohou vašemu psovi zůstat šťastný a zdravý ve všech ročních obdobích.

Udržujte je v teple

Stejně jako my, i pejskům je zima. Ale na rozdíl od nás si nemohou obléknout svetr nebo kabát. V zimě, pokud je váš pes pomalejší, starší nebo krátkosrstý, může být teplý psí kabát přesně tím, co potřebuje, aby je povzbudil k pohybu i venkovnímu cvičení, které je pro ně zásadní. Spousta firem nabízejí řadu prošívaných oblečků pro toto období. o

Vyhřívaná podložka je dobrý nápad i pro starší psy nebo štěňata, v chladných dnech a večer. Do boudy nejlépe dřevitá vlna nebo sláma.

Petlando nabízí sušící kabátky, které splňují spoustu funkcí po návratu domů. Kabátky jsou tak pružné a měkké, že v nich psi rádi spí a jsou dvouvrstvé, takže v chladné noci skvěle uklidňují a hřejí. Umožňují rychlé osušení velmi mokré srsti pejska a následné sušení v autě i doma.

Důkladně je osušte

Po mokrých a studených zimních procházkách je důležité udržovat psy v teple a suchu. Slyšíme hodně o tom, že se auta v létě zahřívají, ale v zimě také mrznou! Je velmi důležité nenechat psy vychladnout, když jsou mokří, protože veterináři říkají, že to časem nepříznivě ovlivňuje klouby a mohou způsobit bolesti u psů s artritidou. Nechte sušící kabát pejskovi do té doby, dokud váš pes úplně neoschne. Nepřehřejí se, ani když máte doma zapnuté topení, protože kabáty jsou z bavlny a dýchají.

Péče o tlapky

Stříhání drápků a vystříhávání srsti mezi prsty tlapek se zastřihávájí v zimě méně často, protože si majitelé myslí, že je delší srst ochrání před zimou, ale opak je pravdou. Dlouhá srst na sebe nabaluje sníh a další soli i nečistoty, které mohou způsobovat pejskům kožní problémy. Proto je důležité po návratu domů důkladně tlapky osušit a očistit a v tom vám skvěle pomohou naše Petlando dvouvrstvé sušící rukavice, které vám s tímto pomohou.

Vždy vysušte tlapky svých psů důkladně, když jdou ven do vlhkého a mokrého počasí, zejména mezi prsty a pod nimi. Tyto dlouhé dvouvrstvé palčáky, jejichž cílem je dostat se přímo mezi prsty, se používají snadněji než tenké ručníky a jeden pár bude stačit na tlapky a nohy 2-3 psů. Jednoduše si v poločase vyměňte ruce, aby vnitřek byl opět suchý!

Jakmile uschnou, navlhčete a chraňte jejich polštářky vazelínou, kokosovým olejem, ovesným máslem na tlapce nebo gelem z aloe vera. Trik s hydratačními přípravky je aplikovat ho v době, kdy je váš pes ospalý a uvolněný, protože potřebuje být v kontaktu s nohou alespoň 10 minut, aby byl účinný.

Pokud váš pes bude tolerovat nošení malých dětských ponožek po dobu 10 minut, pomůže to znásobit účinek po aplikaci a zabráníte tak tomu, aby podlaha nebo koberec byl mastný!